Oddělení bicích nástrojů patří k nejmladším oddělením ve veselské ZUŠ – vzniklo počátkem školního roku 2012. Přestože bicí nástroje nechybí téměř v žádném hudebním žánru a zájem o ně je obrovský, výskyt tohoto oddělení na úrovni ZUŠ je jak v kraji tak celorepublikově spíše sporadický.

Bicí nástroje se zpravidla dělí do dvou velkých skupin: a) blanozvučné (např. malý a velký buben, conga, bonga, djembe či tympány...) a b) samozvučné, které se podle materiálu ještě rozlišují na kovové metalofony (např. činely, triangly...) a dřevěné xylofony (např. marimba, xylofon...).

Výuka se zaměřuje na bicí soupravu a její využití v nonartificiální hudbě s orientací na žánr lidový (dechová hudba), rockový, jazzový, případně další moderní žánry. V pokročilém věku žáka se prohlubuje znalost hry i na tympány, djembe, bonga atd. Má metoda výuky vychází z praktických zkušeností v orchestrech a hudebních skupinách nejrůznějších žánrů.

Jakub Harnoš

bici1 bici2