Základní umělecká škola Veselí nad Moravou

ZÁKLADNÍ UMĚLECKÁ ŠKOLA

VESELÍ NAD MORAVOU

hudebni3

ldo2

tanec2

vytvarny2

AKCE  LITERÁRNĚ-DRAMATICKÉHO OBORU VE ŠKOLNÍM ROCE 2018/2019

  • 25.10.2018 - pořad Nebe na zemi k výročí založení Československé republiky, průvodní slovo – S. Motyčková, T. Parobková, postava T.G.Masaryka – Š. Kyjovský, úvodní obraz vyhlášení republiky, básně J. Seiferta, Vynalezárium – K. Čapek, Máta peprná – J. Werich
  • 3.11.2018 – Dušičkový koncert, F. Gajda, M. Kolaříková – básně J. Ortena
  • 18.11.2018 – Program pro obecní úřad v Tasově, texty Vynalezárium a Papoušek a slavík
  • 24.11.2018 - společná návštěva představení divadla Drak - Poslední trik G. Meliése ve Veselí nad Moravou
  • 25.11.2018 - vystoupení na Podzimním divadelním koštu v Kaféčku - půlhodinková špetka prózy a trocha poezie pro potěchu všech, co mají literaturu rádi, po přestávce japonský příběh s douškem saké na dobrou noc.
  • 29.11.2018 – vystoupení na Kulturním domě ve Veselí nad Moravou pro dětské oddělení městské knihovny při odměnění vítězů čtenářské a literární soutěže, M. Ivanová s textem A. Mikulky a A. Chocholáčová s textem O zlobivé Žofince. Žáci čtvrteční skupiny – R. Břečka, K. Múčková, S. Břečková a N. Stašová četli vítězné slohové práce.
  • 13. a 14.12.2018 – Vánoční program ZUŠ, moderovali S. Motyčková, Š. Kyjovský a P. Břečka, vystoupení středeční skupiny s poezií E. Frynty a čtvrteční skupina zpracovala Sováka a micinku od E. Leara
  • 6.2.2019 - charitativní Koncert pro Vážku, T. Hánová O moři a louži, R. Břečka, S. Břečková, K.Múčková, N. Stašová – Poznámky, A. Chocholáčová – O zlobivé Žofince
  • 1.3.2019 - Poetický večer na téma písňových textů z dílny páteční skupiny ve spolupráci s HO a TO
  • 7.3.2019 - Vystoupení na DPS k MDŽ - D. Strachotová, P. Staněk
  • 20.3.2019 - Okresní kolo recitační soutěže v Hodoníně - A. Chocholáčová , J. Michalík, postup J. Tillicha do krajského kola
  • 26.3.2019 - vyhlášení Čtenáře roku – akce pro městskou knihovnu – A. Chocholáčová , J. Michalík, J. Tillich, S. Varsamisová
  • 3.4.2019 - Krajská soutěž ZUŠ v kolektivním projevu v Boskovicích – představení Nevhodné (páteční skupina) – zlaté pásmo a postup na celostátní přehlídku LDO v Litvínově, Obrázky skoro vesnické (středeční skupina) – stříbrné pásmo
  • 6. – 7. 4.2019 - soustředění k představení Kabaretní kuriozita, Civáramo s cibulkou
  • 9.4. - 10.4.2019 – soustředění k představení O hodné sani a zlé princezně, čtvrteční skupina
  • 12. a 13.4.2019 divadelního festival ŠPÍL – BERG 2019 v Brně – postup na festival Wolkrův Prostějov - sólisté S. Motyčková s textem L. Keraty, Š. Kyjovský s textem W. Allena a představení Kabaretní kuriozita, ocenění poroty pro P. Břečku za poutavé vyprávění, ocenění S. Motyčkové za ztvárnění postavy matky, ocenění poroty za popasování se s tématem u představení Nevhodné
  • 16.4.2019 - práce v porotě recitační soutěže Dětská scéna ve Zlínském kraji
  • 25.4.2019 – Dětská scéna v Brně, J. Tillich – Pan Kovář a polámané štokrle, cena diváka i poroty za vyspělý projev
  • 30.4.2019 - soustředění LDO k představení Penka a čaroděj, úterní skupina
  • 5. – 6.5.2019 - soustředění LDO k představení Ze života, pondělní skupina
  • 7. – 8.5.2019 - soustředění LDO k představení Ze života, páteční skupina
  • 9.5.2019 - vystoupení ke Dni matek na DPS, Poznámky - R. Břečka, S. Břečková, K.Múčková, N. Stašová, O vychytralém rybáři - M. Ivanová
  • 10.5.2019 – moderování ZUŠ BÁLU - S. Motyčková, Š. Kyjovský a P. Břečka
  • 15.5.2019 - vystoupení na DPS ke dni matek, J. Tillich - Pan Kovář a polámané štokrle, Anička Chocholáčová - O zlobivé Žofince
  • 15.5.2019 - Výběrový absolventský koncert – S.Motyčková, Miriam píše dopis, E. Tomčalová, autorský text Závěť
  • 30.5. – 2.6.2019 účast v Ústředním kole přehlídky LDO v Litvínově, stříbrné pásmo za představení Nevhodné, páteční skupina
  • 3. a 4.6.2019 - dopoledne pro MŠ – představení O hodné sani a zlé princezně a Penka a čaroděj
  • 3.6.2019 - odpolední představení pro veřejnost - O hodné sani a zlé princezně a Penka a čaroděj
  • 5.6.2019 - hudebně – literární vystoupení Písmenka na klávesách - literární prvotinky inspirované klavírními skladbičkami. Pořad ve spolupráci s E. Němečkovou, středeční skupina
  • 6.6.2019 - dopolední představení pro CZŠ a ZŠ Kněždub - O hodné sani a zlé princezně
  • 10.6.2019 absolventská představení Ze života – komponovaný pořad, Oslavička od pondělní skupiny, pásmo próz I. Wernische s nezapomenutelným SPLAVEM, představení Kabaretní kuriozita a jako bonus Počítání oveček
  • 11.- 15.6.2019 účast na celostátním festivalu uměleckého přednesu a divadel poezie – 62.Wolkrův Prostějov – Kabaretní kuriozita otevřela festival
  • 21.6.2019 moderování ZUŠfestu – S. Motyčková, P. Břečka, M. Trecha, dále vystoupili J. Tillich, R.Břečka, S. Břečková, K.Múčková, N. Stašová

 

AKCE  LITERÁRNĚ-DRAMATICKÉHO OBORU VE ŠKOLNÍM ROCE 2017/2018

  • 18.9. 2017- Koncert pro Vážku
  • 4.11. 2017 - Dušičkový koncert - přednes : S. Motyčková, P. Břečka, T. Parobková
  • 30.11.2017 - program na Panském dvoře – ocenění čtenářům - akce pro městskou knihovnu 
  • 9.12. 2017 - dopolední soustředění s moderátory Vánočního pořadu
  • 14. a 15.12.2017 - Vánoční pořad ZUŠ
  • 14.12. 2017 - vánoční vystoupení na DPS
  • 2.3. 2018 - Recitační soutěž v Hodoníně
  • 2.3.2018 - Poetický večer
  • 8.3. 2018 - vystoupení na DPS k MDŽ
  • 6.4. 2018 - Špíl–berg – krajské kolo celostátní postupové přehlídky Wolkrův Prostějov v Brně –S. Motyčková, Š. Kyjovský
  • 10.4. 2018 - soustředění Malošata – úterní skupina
  • 15.4. 2018 - Loutka v Brně – představení Na cestě
  • 20.4. 2018 - Krajské kolo celostátní přehlídky dětských recitátorů v Brně – postup na celostátní přehlídku do Svitav – A. Dufek, E. Tomčalová
  • 28.4. 2018 - příprava průvodního slova na ZUŠ bál
  • 2.5. 2018 - příprava moderátorů na ZUŠ bál
  • 3. – 4.5. 2018 - soustředění LDO – čtvrteční skupina
  • 4.5. 2018 - moderování ZUŠ bálu
  • 8. -9.5. 2018 - soustředění LDO – středeční skupina
  • 10.5. 2018 - vystoupení ke Dni matek na DPS
  • 11. – 12.5. 2018 - soustředění LDO – páteční skupina
  • 14.- 15.5. 2018 - soustředění LDO – pondělní skupina
  • 16.5. 2018 - výběrový absolventský koncert
  • 4. a 5.6. 2018 - pořad pro MŠ
  • 5.6. 2018 - představení LDO – Čarovná rybí kostička – večer pro rodiče a veřejnost
  • 7.6. 2018 - představení LDO – Příběhy soudce Ooka – dopoledne pro školy (ZŠ Kněždub a CZŠ), večer pro rodiče a veřejnost
  • 8.6. 2018 - ZUŠ fest vystoupení a moderování
  • 11.6. 2018 - představení LDO – Narcis a Echo – dopoledne pro CZŠ, večer pro rodiče a veřejnost
  • 11.6. 2018 - příprava recitátorů na Absolventský koncert A. Urbaničové
  • 15.6. 2018 - představení LDO – Nevhodné představení– večer pro rodiče a veřejnost
  • 30.6. – 2.7. 2018 - účast na celostátním festivalu Loutkářská Chrudim

 AKTIVITY LITERÁRNĚ-DRAMATICKÉHO OBORU VE ŠKOLNÍM ROCE 2016/2017

  •  5.10.2016 Koncert pro Vážku
  •  19.10. – 21.10. Celostátní setkání učitelů LDO v Liberci
  •  30. 10. Dušičkový koncert – přednes básně T. Parobková
  •  18. – 20. 11. Podzimní divadelní košt + hostování pražského souboru K.U.K
  •  25.11. vystoupení v knihovně – předáváni cen literární a vědomostní soutěže
  •  5. a 9. 12. soustředění moderátorů
  •  13. a 14.12. Vánoční program ZUŠ
  •  15.12. vystoupení na DPS
  •  2.3. Recitační soutěž v Hodoníně - A. Dufek, P. Břečka, A. Mičková
  •  3.3. Poetický večer
  •  26.3. Loutka v Brně - přehlídka a dílna amatérského loutkářství
  •  26.3. Od pohádky k pohádce – program ve spolupráci s dětským oddělením městské knihovny, ve spolupráci s HO – hudební hádanky pro děti s VO – obrázky ke dvěma čteným pohádkám.
  •  29.3. program na městském úřadě – předávání cen pedagogům ke Dni učitelů– Alex Dufek text z knihy Příběhy Billa Madlafouska, Alžběta Mičková pohádka O vrbině penízkové
  •  6.4. Mladá scéna – žáci páteční skupiny se vyloženě na otočku zúčastnili festivalu ŠPÍL – BERG v Brně, vystoupili s představením Tanec starých časů.
  •  21.4. Dětská scéna – Alex Dufek se zúčastnil krajského kola recitační soutěže Dětská scéna – získal ocenění poroty za interpretaci textu z knihy Příběhy Billa Madlafouska.
  •  28.4. ZUŠ BÁL – známá moderátorská trojice - B. Kotková, D. Dufková a M. Berčík - naposled moderovali akci ZUŠ.
  •  3. -7.5. Soukání- žáci páteční skupiny se zúčastnili mimořádné divadelní akce - 11. ročníku Mezinárodního divadelního festivalu – Ostrovské Soukání – tentokrát s názvem – Útěk, festival se konal v Ostrově nad Ohří, blízko Karlových Varů. Účast na něm byla pro náš obor prestižní. Vystupovali jsme se soubory z Rakouska, Itálie, Švýcarska, Kanady, Izraele, Polska a Slovenska. Náš Tanec starých časů byl pro cizince dobře srozumitelný, protože v tomto  představení se sdělení odehrává spíše pohybem a výrazem, než slovem. Děti měly možnost pracovat v seminářích, kde byly promíchány s ostatními účastníky a často měly lektory pocházející ze jmenovaných zemí. Celý festival byl moderován v anglickém a českém jazyce a děti hodně často zkoušely své jazykové možnosti. Semináře se zaměřovaly na pohyb, výrazový tanec, žonglování, bubnování , artistické kousky na šálách aj. Celý festival byl slavnostně zakončen vystoupením jednotlivých seminářů po celém městě a nočním ohňostrojem.
  •   8. – 9.5. se konalo 1. dramaťácké soustředění na představení O knoflících a Tobiášovi – celá pravda Je zvykem, že starší žáci pomáhají v rolích, které už tradičně nazýváme „chůvy“ . Večer mají na starost večerníček a stezku odvahy v prostorách naší ZUŠ. Chůvami byli: R. Bednář, T. Parobková a J. Bártek.
  •  9. – 10.5. se konalo 2. dramaťácké soustředění - tentokrát na pořad Čokoláda. Nejstarší dramaťáci měli chůvu v osobě bývalé žákyně B. Kolářové.
  •  15.5. vystoupení na DPS ke Dni matek – vystupovala nejmenší děvčata N. Chumlenová a A. Chocholáčová s básněmi J. Seiferta a chlapci A. Dufek a J. Michalík s básní polského básníka J. Tuwima – O Řehoři lháři a jeho tetě.
  •  16.5. se konalo 3. dramaťácké soustředění - na představení O sedmi sluncích . O nejmladší děti se pomáhaly starat „chůvy „ – J. Zlatník a V. Svitáková.
  •  17.5. Výběrový absolventský koncert – vystoupení absolventek II. stupně LDO s básněmi J. Préverta – V. Žajdlíkové, A. Uretšlégrové
  •  18.5. se konalo 4. dramaťácké soustředění na představení O Malence – „chůvami“ byli P. Chabiča a N. Kuncová.
  •  25.5. proběhla dvě dopolední vystoupení : pro 1. a 2. ročníky z CZŠ a pro 4. a 5. ročníky ze ZŠ Hutník. Žáci LDO hráli  představení O knoflících a Tobiášovi – celá pravda. Večerní představení pro veřejnost bylo obohaceno vystoupením absolventů – J. Zlatníka a V. Korvasové.
  •  30.5. ZUŠ OPEN – vystoupení recitátorů z LDO na folklorním pořadu na Panském dvoře – básně J. V. Sládka ze sb. Starosvětské písničky recitovali S. Motyčková, K. Vladařová, P. Chabiča, F. Gajda a P. Břečka.
  •  5. a 6. 6. se LDO účastnil celoškolského dopoledního pořadu pro MŠ – v sále ZUŠ se na závěr prezentace všech oborů hrála pohádka O Malence.
  •  5.6. večer proběhlo také vystoupení pro veřejnost – čínská pohádka O sedmi sluncích a pohádka O Malence od H. CH. Andersena.
  •  9.6. se uskutečnil pořad nejstarších žáků se sladkým názvem Čokoláda – improvizace, etudky i politická satira – vše s příchutí čokolády. Pořad bavil diváky více než dvě hodiny.
  •  16.6. ZUŠ FEST – žáci LDO se ujali opět moderování pořadu . Moderátoři ve složení – S. Motyčková, K. Vladařová a Š. Kyjovský provázeli diváky pořadem od 15.40 do 21.00. LDO byl reprezentován také vystoupením ml. žáků - O Řehoři lháři a jeho tetě a starší žáci přednesli text P. Šruta - Pravda o vlkovi a Karkulce.
  •  2. – 4.7. účast na 66. ročníku festivalu Loutkářské Chrudimi s představením Krásná Pindaba.. Lektorský sbor 66. Loutkářské Chrudimi 2017 udělil cenu Martinu Trechovi za výtvarnou a hudební koncepci inscenace Krásná Pindaba. V rámci festivalu bylo uvedeno kolem 30 inscenací v celkem 112 představeních . Krásná Pindaba byla zařazena mezi 18 představení do hlavního programu festivalu. Dne 3.7. se Krásná Pindaba hrála celkem 4x. Autorem loutek a hlavním muzikantem je žák LDO, absolvent I. stupně Martin Trecha. Dále s loutkami hráli: T. Janečková, A. Kozumplíková, L. Zachar a P. Břečka. 

 

Aktivity LDO ve školním roce 2014/2015

2014

26.-28.9. Středoškolský improslet v Ústí nad Orlicí

30.9. Koncert pro vážku - vystoupení

14.10. Martin Hak – vypravěč příběhů – semináře pro žáky LDO + večerní vystoupení pro veřejnost ( ve spolupráci s dětským oddělením městské knihovny)

21.10. Pohádka Svatojánské noci pro ZŠ a MŠ Kneždub a ZŠ Moravský Písek

1.11. Dušičkový koncert – přednes básní

4.12. Jazzofon – Mikulášská nadílka vystupujícím i divákům

8.12. Dopolední soustředění s moderátory Vánočního programu ZUŠ

14.12. Zájezd do divadla Marta na představení Absolutní štěstí mouchy (hrála v něm naše bývalá žákyně P. Staňková, absolventka 4. ročníku herectví na JAMU)

16. a 17.12. Vánoční program ZUŠ – moderování a vystoupení

30.12. Dopolední soustředění – příprava na konzervatoř – D. Šlosarová

2015

4.1. Tříkrálové koledování - přednes

4.3. Okresní kolo recitační soutěže - Hodonín

13. 3. Poetický večer – pořad LDO ve spolupráci s ostatními obory ZUŠ

24.3. Program k ocenění pedagogů na městském úřadě - přednes

29.3. Pořad Čteme dětem pohádky – ve spolupráci s dětským oddělením městské knihovny

17.4. Taneční podvečer – kýčbola, moderování

18.4. Krajské kolo Dětské scény v Brně - Pohádka Svatojánské noci, nominace na celostátní přehlídku

25.4. Moderování pěveckého večera v Kafé v kině

30.4. Zájezd do divadla ve Zlíně na představení Poslední trik Georgese Méliése - představení divadla Drak z Hradce Králové

3.-4.5. Soustředění na improvizované představení Červené haraburdí

5.5. Májový koncert sborů – přednes

9.5. – 10.5. Soustředění na představení Dýka v seně

25. a 26.5. Program pro MŠ

25.5. Premiéra představení Sluneční pohádky pro veřejnost – O vrbě a kočičkách, O dívce s modrýma očima

28. – 29.5. Soustředění na improvizované představení Červené haraburdí

1.6. Čteme a hrajeme dětem pohádky – v MŠ Tyršova a CZŠ (ve spolupráci s dětským oddělením městské knihovny)

2.6. Premiéra představení Dýka v seně

12.6. Premiéra představení Červené haraburdí aneb Stydíme se po svém

17.6. Zájezd na představení 1. ročníku Konzervatoře Brno, kde v hudebně dramatickém oddělení vystupovala naše bývalá žákyně A. Zalubilová

18.6. ZUŠ FEST – moderování, přednes

 

Aktivity LDO ve školním roce 2013/2014

27. – 29.9. 2013 - IMPROSLET  v Ústí nad Orlicí

9.10. 2013  – KONCERT PRO VÁŽKU

11.10. 2013  - NORWAY.TODAY – představení konzervatoristů - E. Vratislavské a T. Horehledě

2.11.2013 – DUŠIČKOVÝ KONCERT – moderování, přednes básní

27.11. 2013  - JAZZOFON, herecké etudy

14. a 15.12. 2013 – ADVENTNÍ KONCERTY, sborová recitace

16.12. 2013 -  SOUSTŘEDĚNÍ s moderátory Vánočního koncertu ZUŠ

17. a 18. 2013 – VÁNOČNÍ KONCERT ZUŠ, moderování i samostatná vystoupení

27.12. 2013 - dopolední SOUSTŘEDĚNÍ žákyň, které se chtějí hlásit na konzervatoř, na JAMU a DAMU, konzultace s P. Staňkovou, žákyní JAMU

28.2. 2014 -  NA PRKNA, premiéra pořadu - složený z požadavků na přijímací zkoušky

1.3. 2014 -  PŘEHLÍDKA KANDRDÁSEK, přehlídka monologů a dialogů v Brně - postup A. Zalubilové na celostátní přehlídku

12.3. 2014 - RECITAČNÍ SOUTĚŽ v Hodoníně

29. – 30.3.2014 -  SPIELBERK, KRAJSKÉ KOLO WOLKEROVA PROSTĚJOVA, recitace v Brně

2.4. 2014 – KRAJSKÉ KOLO SOUTĚŽE ZUŠ V SÓLOVÉM PROJEVU v Brně, postup V. Svitákové na celostátní přehlídku do Uh. Hradiště

15.4. – 16.4. 2014 – SOUSTŘEDĚNÍ LDO,  představení Krásy a rizika Českých drah     

24.4. 2014 - KRAJSKÉ KOLO RECITAČNÍ SOUTĚŽE DS , postup P. Břečky na celostátní přehlídku do Svitav

25. – 26. 4. 2014 - SOUSTŘEDĚNÍ LDO,  představení Pohádka Svatojánské noci

1.5. – 2.5. 2014 - SOUSTŘEDĚNÍ LDO,  představení Kuchař Sam a mořské panny

4.5.-5.5. 2014 - SOUSTŘEDĚNÍ LDO,  představení Osmý John a Krvavý koleno

7.5. 2014 -SOUSTŘEDĚNÍ LDO,  představením Kočičí hora

12.5. 2014 -SOUSTŘEDĚNÍ LDO,  představení Princ Bajaja

26.5. 2014 – PROGRAM PRO MŠ, Pohádka Svatojánské noci

27.5 2014 - PROGRAM PRO MŠ, Pohádka Svatojánské noci

27.5. 2014 – PREMIÉRA PRO VEŘEJNOST - Pohádka Svatojánské noci a Princ Bajaja

29.5. 2014 – VYHLÁŠENÍ NÁRODNÍHO KOLA SLOVESNÉ SOUTĚŽE ZUŠ  v Uherském Hradišti,  získání zlatého Pegase za Příběhy infinitivní

30.5. 2014 – NÁRODNÍ KOLO SOUTĚŽNÍ PŘEHLÍDKY ZUŠ V SÓLOVÉM PROJEVU  v Uh. Hradišti, získání stříbrného Pegase za sólový projev V. Svitákové

3.6. 2014 – MALÉ POHÁDKY, vystoupení pro Dětské centrum v rámci Týdne čtení dětem, spolupráce s knihovnou

4.6. 2014 - PREMIÉRA PRO VEŘEJNOST, Kočičí hora a Osmý John 

5.6. 2014 – MALÉ POHÁDKY, vystoupení pro Dětské centrum v rámci Týdne čtení dětem, spolupráce s knihovnou

6.6. 2014 - MALÉ POHÁDKY, vystoupení pro MŠ Hutník v rámci Týdne čtení dětem  

6.6. 2014 - PREMIÉRA PRO VEŘEJNOST,  Kuchař Sam a Krásy a rizika Českých drah

8.6. 2014 -  MALÉ POHÁDKY, vystoupení na Panském dvoře, čtení a hraní pohádek pro veřejnost

13.6. a 14.6. 2014 – DĚTSKÁ SCÉNA ve Svitavách, vystoupení recitátora P. Břečky

19.6. 2014 - ZUŠ FEST, moderování i samostatná vystoupení

PARTNEŘI

veseli vkc kafe bowling1 tvs

Prohlášení o přístupnosti

přihlášení