Hra na akordeon

Vyučující pedagog: Mgr. Alena Březovská

Akordeon, nástroj patentovaný roku 1829 vídeňským nástrojařem Demianem, má na naší škole dlouholetou tradici. Součástí výuky je Hudební nauka (5 let) a komorní hra v akordeonovém souboru (od 4. ročníku). Žáci se pravidelně zúčastňují třídních předehrávek, hudebních večerů nebo jiných forem veřejných vystoupení. Rovněž se zúčastňují soutěží, kde získají nové odborné a životní zkušenosti.

Během studia je možnost za mírný poplatek zapůjčit nástroj ze školního inventáře.

Dne 24. 2. 2023 proběhlo v ZUŠ Veselí nad Moravou okresní  kolo NS ZUŠ ve hře na akordeon.
V sólové hře naši školu reprezentovali:

Sára Mikulíková – 2. místo v II. kategorii
Eduard Grombíř – 1. místo v V. kategorii
Adam Jagoš – 2. místo v X. kategorii

Komorní hra – 2. místo v I. kat.
(Sára Mikulíková, Marie Pavková, David Němeček)

Akordeonový soubor – 1. místo v I. kat.
(Jan Bezděk, Eduard Grombíř, Adam Jagoš, Lukáš Jurček, Matyáš Křižka, Richard Pachl, Lucie Habartová, Mariana Ivanová, Zuzana Bártková, Jan Horňák)

IMG 4843 IMG 4847 IMG 4848 IMG 4859 IMG 4864 IMG 4890 IMG 4897 IMG 4903 IMG 4911 IMG 4913