Kytarový soubor založil pan učitel Aleš Galuška ve školním roce 2007/2008. Do souboru jsou zařazováni žáci od 3.ročníku studia hry na kytaru. Početné obsazení dovoluje hrát skladby ve čtyřhlasé, někdy i pětihlasé úpravě. Větší zvukovou bohatost umožňuje využití sopránové kytary a ve spodním hlase kytary basové. V současné době soubor hraje skladby z období renesance a baroka. Postupně hodlá repertoár rozšiřovat i o hudbu mladších období až po současnost. Soubor se může uplatnit i jako doprovodné těleso pro jiný sólový nástroj (např. flétna,housle).

Obsazení souboru: Petr Čechmánek, David Kučera, Tomáš Habarta, Filip Bobčík, David Ondruš, Jan Tillich, Denis Mišurec, Veronika Hrušková, Kateřina Míšková a Jakub Křenek.

Aleš Galuška, vedoucí souboru

Kyytarový soubor