Vánoční vystoupení ZUŠ 2022

zusbal 70
ZUŠ bál ve stylu retro 2023

Pěvecký sbor Silenzio je určen zejména pro žáky hudebního oboru, kteří si zde mohou plnit povinný předmět Hudební praxe (povinný většinou od 4.ročníku I. stupně). Navštěvují jej ale také žáci jiných oborů naší ZUŠ. Sbor je koncipován jako předmět, kde není primárním cílem vystupování, ale radost ze společného zpívání a muzicírování. Proto jsou vítání všichni, kdo o zpěv projeví zájem, i když neovládají svůj hlas zcela podle svých představ. Žáci se zde seznamují a zdokonalují s technikou správného dýchání, zpěvu, výslovnosti a s nejrůznějšími styly písní (lidové, popové, trampské, klasické, rockové, atd.). Výuka je zpestřena o karaoke zpěv, a např. o oblíbenou hru na boomwakers, kde se učí žáci pohotovosti, sluchové sebekontrole, rytmickému cítění a souhře. Každoročně navštěvuje sbor i několik žáků klavírního oddělení, kteří dle svých možností mohou sbor i sami doprovázet.

Silenzio spolupracuje s pěveckým sborem Rosenka, s rockovou kapelou nebo se smíšeným sborem X-tet.

Výuka probíhá v přátelské atmosféře a je založena na spolupráci, kázni, kamarádství a vzájemné toleranci.